چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

دانستنی هاویندوز

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

بسیاری از افراد بعد از نصب ویندوز 10 با این مشکل مواجه می‌شوند که پیغامی در لپتاپ و یا کامپیوتر شخصی آنها نمایش داده می‌شود با این موضوع که : ویندوز شما فعال نیست و باید آن را فعال کنید در غیر این صورت پس از مدتی ویندوز از کار می‌افتد.

پس اگر شما نیز جزو این افراد هستید که ویندوز غیر فعال است به جای خوبی مراجعه کردید، من در این مقاله از پرعلم قصد دارم تا نحوه فعال کردن رایگان ویندوز 10 را خدمت شما عزیزان آموزش دهم، پس با ما همراه باشید…

این مقاله هم برای افراد حرفه ای در زیمنه کامپیوتر مفید خواهدد بود و هم برای افراد مبتدی در زمینه کامپیوتر، زبرا من در این مطلب، نکات جدیدی را آموزش خواهم داد که برای همه مفید است.

از آنجا که همه می دانند که مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 نسخه نهایی است. بنابراین هیچ به روزرسانی ویندوز دیگری در آینده وجود ندارد ، بنابراین توصیه می شود به زودی نسخه جدید آن را دریافت کنید.

یعنی ویندوز 7 نیز دیگر به پایان می‌رسد و هیچ بروزرسانی جدیدی در کار نخواهد بود. روش های مختلفی برای نصب ویندوز 10 وجود دارد مانند دانلود ویندوز 10 ISO و سپس رایت آن در USB یا DVD و نصب آن.

حالا پس از این که ویندوز 10 را نصب کردید، مشکلی که به وجود می‌آید این است که باید آن را فعالسازی نمایید، برای فعالسازی ویندوز 10 می‌توانید لایسنس برای آن خریداری کنید و یا طبق این آموزش آن را رایگان فعال سازی کنید.

مطلب پیشنهادی : چگونه در ویندوز 10 رمز بگذاریم

چرا ویندوز را فعال کنیم

اگر ویندوز 10 ، غیر فعال باشد ، شما نمی‌توانید از بسیاری از امکانات ویندوز مانند نصب برخی برنامه ها استفاده نمایید، پس حتما آن را فعال (Active) کنید تا بتوانید از امکانات ویندوز به خوبی استفاده نمایید.

در اینجا این سؤال پیش می آید که آیا راهی برای فعال کردن ویندوز 10 بدون خریدن لایسنس محصول وجود دارد؟ پاسخ ساده خواهد بود بله ، این راهنما را کاملاً بخوانید زیرا م در این مقاله به صورت کامل این موضوع را آموزش داده ام.

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

اگر ویندوز 10 را با استفاده از DVD محصول که خریداری کرده اید، نصب کردید برای فعالسازی آن کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

  1. در کادر جستوجو عبارت Settings را جستوجو کرده و آن را باز کنید.
  2. سپس قسمت Update & Security را باز کنید.
  3. سپس قسمت Activation
  4. و در نهایت در قسمت Enter Product Key رفته و کد محصولی که خریداری کردید را وارد نمایید.

اکنون آن کلید کالایی را که خریداری کرده اید وارد کنید و سپس بر روی Enter کلیک کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که اینترنت مناسب داشته باشید زیرا به صورت آنلاین کار می کند. مدتی طول خواهد کشید و ویندوز 10 در عرض چند ثانیه فعال می شود.

اگر آخرین نسخه ویندوز 10 را در سیستم خود نصب می کنید ، از شما خواسته می شود هنگام نصب کد لایسنس را وارد کنید. بنابراین ، کافی است آن کلید را در آنجا وارد کرده تا پس از اتمام نصب فعال شود.

اما اگر ویندوز 10 را دانلود کردید و به صورت رایگان آن را نصب کرده اید، باید با استفاده از روش هایی که من در ادامه آنها را ذکر کرده ام، ویندوز 10 را فعال کنید تا بتوانید از امکانات ویندوز 10 به خوبی استفاده کنید.

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

ما در اینجا 3 روش را آموزش خواهیم داد :

  1. آموزش فعالسازی ویندوز 10 با استفاده از Command Prompt
  2. آموزش فعالسازی خودکار ویندوز 10 به راحتی در عرض چند ثانیه (پیشنهادی)
  3. آموزش فعالسازی ویندوز 10 با استفاده از برنامه فعال ساز (پیشنهادی)

اگر روش اول برای شما دشوار بود، روش دوم را امتحان کنید، حال اگر در روش دوم نیز با خطا مواجه شدید ، روش سوم 100% پاسخ خواهد داد و ویندوز 10 شما فعال خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : چگونه در ویندوز اسکرین شات بگیریم

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

مراحل فعالسازی ویندوز 10 با Command Prompt

1 – در منوی start صفحه ی جستوجو را باز کنید و در آن عبارت Command Prompt را جستوجو کنید.

2 – سپس روی آن کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب نمایید:

3 – سپس در این پسنجره عبارت “slmgr /ipk yourlicensekey” را وارد کنید (به جای عبارت yourlicensekey از کد لایسنس خودتان استفاده کنید : نحوه دریافت کد لایسنس رایگان ویندوز 10 را در ادامه آموزش داده ام).

دریافت کد لایسنس رایگان ویندوز 10

1 – ابتدا برنامه ی Notepad را در کامپیوتر خود اجرا کنید.

2 – سپس کد زیر را کپی کنید و در Notepad آن را Paste کنید.

Set WshShell = CreateObject(“WScript.Shell”) MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead(“HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId”)) Function ConvertToKey(Key) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars = “BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789” Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop While x >= 0 i = i -1 KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput If (((29 – i) Mod 6) = 0) And (i -1) Then i = i -1 KeyOutput = “-” & KeyOutput End If Loop While i >= 0 ConvertToKey = KeyOutput End Function

3 – حال Ctrl + S را در کیبرد فشار دهید.

4 – در اینجا در قسمت Save as type گزینه all types را انتخاب نمایید.

5 – سپس این فایل را با نام serial.vb در جایی که می‌خواهید، ذخیره کنید.

6 – حال روی آن 2 بار کلیک کنید تا اجرا شود.

7 – اکنون کد لایسنس به شما می‌دهد که آن را کپی کرده و در مرحله 3 که بالاتر گفتیم، استفاده نمایید.

ادامه مراحل فعالسازی ویندوز 10

اکنون شما در Command Prompt کد را وارد کردید و کلید Enter را فشار داده اید.

4 – حال کمی صبر کنید تا این کد اجرا شود البته ممکن است مدتی طول بکشد، صبر کنید تا کاملا اجرا شود و سپس به مرحله بعد بروید.

5 – پس از این ، شما باید این دستور “slmgr / skms kms8.msguides.com” را وارد کنید. این شما را به سرور KMS متصل می کند.

(اگر در این مرحله به مشکل برخورد کردید، به ادامه مطلب مراجعه کنید و از فعالسازی ویندوز با روش Command Prompt صرف نظر کنید و با روش دیگری که در ادامه آن را آموزش داده ام، این کار را انجام دهید)

6 – هنگامی که با موفقیت به سرور KMS متصل شد ، باید دستور “slmgr / ato” را وارد کنید. این یک پیام است که می گوید ویندوز شما با موفقیت فعال شده است به شما نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی : چگونه در واتساپ بفهمیم بلاک شدیم

اگر در مراحل بالا با خطا مواجه شدید :

فعالسازی خودکار ویندوز 10

پس اگر در هر یک از موارد بالا با خطا مواجه شدید، در ادامه به نحوه فعالسازی ویندوز 10 به وصرت اتوماتیک می‌پردازیم :

1 – در ابتدا فایل زیر را دانلود کرده و از zip خارج کنید، سپس کدی که در فایل txt درون آن است را کپی نمایید :

دانلود فایل برای فعالسازی ویندوز 10

2 – سپس برنامه Notepad را در ویندوز اجرا نمایید و کد بالا را در آن Paste کنید.

3 – حال این فایل را در Desktop با نام ActivateWindows10.cmd ذخیره نمایید. (برای این کار در پنجره ی Save در قسمت Save as type گزینه all files را انتخاب نمایید).

توجه : حتما دقت کنید که با پسوند .cmd ذخیره کنید، در غیر این صورت کار نمی‌کند.

4 – حالا روی آیکون این فایل که در Desktop ذخیره کردید، کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید. اکنون command Prompt اجرا خواهد شد و کد هایی به صورت اتوماتیک در آن اجرا می‌شود.

نکته : اینترنت باید متصل باشد.

5 – اکنون کمی صبر کنید تا ویندوز شما فعال شود.

اکنون شما با موفقیت ویندوز 10 خود را فعال کردید، از آن لذت ببرید!

همانطور که بالاتر نیز گفتیم، اگر در این روش ها با خطا مواجه شدید، روش بعدی را اتحان کنید، حتما بدون مشکل، کار خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی : فعال سازی میکروفون هندزفری در ویندوز 10

فعالسازی ویندوز 10 با استفاده از برنامه فعال ساز

بسیاری از فعال کننده ها در اینترنت موجود هستند اما مشکل این است که برخی از آنها حاوی ویروس هستند و همچنین برخی دیگر خوب کار نمی کنند و بعضی اوقات حتی به ویندوز شما آسیب می رسانند.

برای جلوگیری از این مشکلات، با ما در این مقاله همراه باشید تا بهترین فعال کننده ویندوز  که خودم هم از آن استفاده کرده ام را به همراه آموزش استفاده از آن با شما عزیزان به اشتراک بگذارم.

فعال سازی ویندوز 10 با استفاده از برنامه KMSPico

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

نام این فعال کننده KMSPico است که توسط Virus Total اسکن شده است و هیچ بدافزار یا تروجی در آن یافت نشده است. این تنها ابزار موجود در اینترنت است که امروزه در بین افراد بسیار مشهور است.

دلیل این امر این است که توسط معتبرترین تیم یعنی Daz ساخته شده است که تاکنون بسیاری از فعال کننده ها را برای کاربران ویندوز فراهم کرده است.

این ابزار برای تمام نسخه های ویندوز 10 قابل استفاده است. برخی از آنتی ویروس ها ممکن است به شما نشان دهند که این یک ویروس است اما فقط به این دلیل است که این ابزار نوعی دزدی محسوب می‌شود. بنابراین باید آن را نادیده گرفت زیرا هیچ ویروس وجود ندارد و من در هنگام استفاده از آن با هیچ مشکلی مواجه نشدم.

به صورت آفلاین کار می کند و نیازی به اتصال به اینترنت برای فعال سازی ندارید ، همچنین از نظر حجم، بسیار سبک است و به فضای کمی در کامپیوتر شما احتیاج دارد.

برای فعال سازی ویندوز با اسافاده از KMSPico این لینک را مشاهده کنید : فعال سازی ویندوز و آفیس با KMSPico

در این مقاله به صورت کامل نحوه فعالسازی ویندوز و همچنین فعالسازی آفیس را با استفاده از نرم افزار KMSPico آموزش داده ایم، همچنین نحوه نصب و استفاده ازاین نرم افزار را نیز آموزش داده ایم.

اگر خودتان کار با این برنامه را بلدید از لینک زیر آن را دانلود کنید :

مطلب پیشنهادی : چگونه در اسکایپ گروه بزنیم

فعال سازی ویندوز 10 با استفاده از برنامه Microsoft Toolkit

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

ابزاری دیگر که می تواند مورد استفاده قرار گیرد Microsoft Toolkit است که توسط توسعه دهندگان ناشناخته ساخته شده است. همچنین یک ابزار رایگان درست مانند فعال کننده KMSPico است که از آن برای فعال کردن ویندوز 10 بدون داشتن کد لایسنس نیز استفاده می شود.

دو روش برای فعال سازی وجود دارد که روش اول با استفاده از روش AutoKMS است و روش دیگر با استفاده از روش EZ Activation.

نام قدیمی این ابزار EZ Activator بود که با اتصال به اینترنت کار می کرد بنابراین اگر در این روش، به اینترنت دسترسی نباشد با خطا مواجه خواهید شد.

پس از به روزرسانی های اخیر ، آنها آن را به عنوان Microsoft Toolkit تغییر نام دادند و همچنین ویژگی فعال سازی آفلاین را اضافه کردند.

اگر می خواهید از روش آفلاین استفاده کنید ، باید از AutoKMS استفاده کنید. KMS فن آوری مایکروسافت است که تمام رایانه های یک شرکت عظیم را به یک سرور متصل می کند و در آنجا همه آنها را یکباره فعال می کند.

با ما همراه باشید… به زودی آموزش فعالسازی ویندوز 10 با استفاده از Microsoft Toolkit را در وبسایت، قرار  خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی : چگونه عمر گوشی را زیاد کنیم

در انتها، سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
آموزش بازیابی اطلاعات از iCloud در اندروید
نوشتهٔ بعدی
فعال سازی ویندوز و آفیس با KMSPico

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست