برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

آموزش هاگرافیک

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020 را می توانید در این مقاله از پرعلم همراه با جزئیات مشاهده کنید. پس صفحه را اسکرول کنید 😉

طراحی لوگو یکی از مهم ترین بخش های طراحی در گرافیک است.گرچه روند طراحی لوگو با روند طراحی در زمینه های دیگر گرافیکی کاملا متفاوت است. این تفاوت به علت پایدار بودن لوگو برای یک کمپانی است چرا که لوگو نشان و هویت یک تجارت است پس نمی تواند در طول زمان دائما دستخوش تغییرات شود.طول عمر یک لوگو گاها یک دهه یا حتی خیلی بیشتر از این حرف هاست. پس شرکت ها به راحتی تصمیم برای تغییر لوگو نمی گیرند.در نتیجه طراحان مجبورند لوگو هایی طراحی کنند که مدرن و شیک باشد تا با هر زمان در آینده سازگار باشد.

عموما تغییر لوگو برای کمپانی های مطرح جهانی در حد تغییر در ابزار طراحی و یا تغییر جزئی در سبک رنگی لوگو می باشد تا با استاندارد های زمانه همگام باشد و خود را به روز نگه دارد ، وگرنه تغییری در اصل لوگو ایجاد نمی شود.

امروز پرعلم می خواهد به طراحی معاصر لوگو بپردازد. از محبوب ترین سبک ها در طراحی لوگو برای شما صحبت کند وچشم انداز موفقیت آن ها در آینده را بازگو کند.

با ما همراه باشید !

انواع  ترندهای طراحی لوگو سال 2020

1 – لوگو های کارتونی / انیمیشنی متحرک

2 – لوگو های سیاه و سفید متحرک

3 – لوگوهای حروف خلاقانه

4 – لوگوهای اشکال هندسی ساده – سبک مینیمال

5 – لوگو های گرادینت

6 – لوگو های سبک قدیم

7 – لوگو های طرح فلزی / حکاکی شده

8 – لوگو های فونت های خاص / لوگو تایپ ها

9 – لوگو های سه بعدی و ایزومتریک

10 – لوگو های اشکال نیمه شفاف

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

معرفی انواع ترندهای طراحی لوگو سال 2020

1 – لوگو های کارتونی / انیمیشنی متحرک:

Funny logo = Friendly brand

لوگوهای کارتونی سرگرم کننده ، با نمک و شادی بخش هستند. اغلب ، کمپانی هایی که می خواهند با این خصوصیات برند سازی کنند و در جوامع جهانی اینگونه دیده شوند به سراغ این سبک از طراحی می آیند. زیرا با این ترفند اغلب موفق به جلب نظر و اعتماد کاربران در کمترین زمان ممکن می شوند.

در سال 2020 نه تنها لوگو های کارتونی بسیار پر طرفدار خواهند بود بلکه بصورت انبمیشن هم ظاهر می شوند تا حداکثر تاثیر را روی مشتری بگذارند.

این انیمیشن ها جلوه جالب سرگرمی تصاویر را تقویت می کنند و یخ بین برند و مشتری را از بین می برند.چرا؟ چون احساس صمیمیت ، سادگی ، سرگرم کننده بودن را منتقل می کنند.

حال به چند مدل از این سبک طراحی می پردازیم :

1-1: Outline Cartoon Style

1-2:Flat Cartoon Style

Doodle Cartoon Style :1-3

طراحی لوگو کارتونی

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

2 – لوگو های سیاه و سفید متحرک :

واقعیت این است که لوگو های سیاه و سفید از پایدارترین سبک ها هستند چرا که هیچ وقت از مد نمی افتند. آن ها درجه یک ، ساده ، سازگار با هر طراحی دیگری هستند و مخاطب را گیج یا سردرگم نمی کنند.در بیشتر موارد طراحان  یک نسخه رنگی و یک نسخه سیاه-سفید از لوگو آماده می کنند. اما گاهی نسخه سیاه-سفید یک لوگو به قدر کافی پیام را به مخاطب می رساند و اصلا نیازی به نسخه رنگی ندارد. در اینجا لوگو  سیاه و سفید متحرک را مشاهده می کنید :

طراحی لوگو سیاه و سفید

3 – لوگو های حروف خلاقانه :

لوگو ها معمولا حاوی یک پیام یا طرح پنهان ، یا نیمه پنهان در دل خود هستند. طراحان از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند تا لوگو درعین سادگی دارای معنا باشد. این معنا یا پیام می تواند نشان دهنده ارزش های تجاری یک شرکت  یا نمادی از نوع فعالیت کمپانی باشد. به همین منظور گاهی طراحان با استفاده از حرف خاص فارسی ، انگلیسی یا…. که می تواند نشانی از نام برند باشد یا هر مفهوم خاص دیگری از کمپانی ، لوگو های خلاقانه ای را طراحی می کنند. در زیر تصاویری از این نوع لوگو ها را مشاهده می کنید:

طراحی لوگو حروف خلاقانه

4 – لوگو های اشکال هندسی ساده – سبک مینیمال :

لوگو های بسیار ساده ای که از اشکال هندسی پایه ساخته شده اند همچنان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند.آن ها طرح های مینیمالی هستند که با ظرافت و بدون ایجاد احساس سردرگمی در افراد می توانند هویت یک برند را نمایش دهند.طراحان معمولا در کنار نسخه سیاه و سفید این لوگو ها ، از یک رنگ منحصر بفرد در نسخه رنگی آن ها استفاده می کنند. انواع این سبک طراحی عبارتند از :

طراحی لوگو اشکال هندسی

4-1 – مربع ها :

مربع ها نمادی از ثبات و اعتدال هستند و بسیاری از کمپانی ها به دنبال انتقال همین خصوصیات به مشتری ها هستند. امروزه ما شاهد استفاده از مربع های نیمه پنهان یا حتی پنهان در بسیاری از لوگو ها خواهیم بود.

4-2 – خطوط :

لوگو های مبتنی بر خطوط نمونه کاملی از سبک مینیمال در طراحی لوگو هستند.آن ها می نوانند یک طرح مرکب از هر شکلی باشند.آن ها احساس آزادی ، صراحت ، سادگی و انرژی را منتقل می کنند.آن ها چه نشان دهنده  یک شکل واضح و یا یک پیام پنهان باشند همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای طراحان هستند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

4-3 – منحنی ها :

برتری خطوط منحنی نسبت به خطوط مستقیم ، پویایی و خلاقیت است. منحنی ها به طراحان اجازه می دهند که هر طرحی را پیاده سازی کنند. منحنی های موازی ، منحنی های بی نظم و بهم ریخته ،….. انتخاب های بسیار خوبی جهت بکار گیری این سبک هستند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

4-4 – گرد و دایره ای :

دایره به عنوان یکی از شکل های هندسی پایه دارای معنا پنهان قدرت است. لوگو های مبتنی بر دایره معنای کمال و بی نهایت دارند. گاهی طراحان از ترکیب دایره با فونت های زخیم و سنگین استفاده می کنند تا یک حرف ، کلمه ، یا حتی جمله را قوی تر ارائه دهند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

4-5 – نماد بی نهایت :

انرژی بی نهایت ای که این لوگوها به مخاطب منتقل می کنند همان پیامی است که بسیاری از کمپانی ها به دنبال آن برای برقراری ارتباط با مشتریانشان هستند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

5 – لوگو های گردینت :

گرادینت به طراحان اجازه می دهد تا لوگو های ساده را به لوگوهای پیچیده بصری تبدیل کنند. انتقال تدریجی از یک رنگ به رنگ دیگر طرح شما را ظریف تر ، پویاتر و جذاب تر می کند. لوگو های طرح گردینت معمولا به دو دسته تقسیم می شوند:

5-1 – گرادینت های چند رنگه :

یکی از محبوب ترین موارد این سبک ، ترکیب رنگ های روشن و واضح است که پالت های زیبایی خلق می کند. بسته به هدف ، پالت به کار رفته ممکن است رنگ های غروب آفتاب ، یا رنگ های بکار رفته در یک گل باشد یا رنگ های رویایی انتخابی طراح که بیان کننده اصالت و نوآوری می باشد.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020

5-2 – گرادینت های مشابه :

گاهی اوقات طراحان ترجیح می دهند به منظور ساده تر نگه داشتن لوگو یا وجود محدودیت رنگی در طراحی از رنگ های محدودتر که گاهی حتی به یک رنگ نیز ختم می شود، از این سبک استفاده کنند. این ترفند ضمن حفظ هویت برند ، آن را جالب تر می کند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020طراحی لوگو گردینت

6 – لوگو های سبک قدیم :

امروزه لوگو های طرح قدیم از هر زمانی مدرن تر به نظر می رسند و بسیار جای بررسی و خلاقیت دارند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020طراحی لوگو سبک قدیم

7 – لوگو های طرح فلزی / حکاکی شده :

استفاده از فلزاتی مانند طلا و نقره در طراحی لوگوها نشانه درجه یک بودن ، با کلاس بودن ، با تجربه بودن و پختگی است. ترکیبی از طرح های فلزی بر روی سطوح  که حالت حکاکی یا طلاکوب شدن را دارد و استفاده مرسوم آن در کارت ویزیت ها می باشد، احساس خاص بودن و سفارشی بودن را منتقل می کند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020طراحی لوگو طرح فلزی

8 – لوگو های فونت های خاص / لوگو تایپ ها :

لوگو تایپ ها  انقدر در انتقال مفهوم قوی هستند که شما دیگر نیازی به تصویر نخواهید داشت. برای استفاده از این تکنیک روزانه فونت های خاصی طراحی می شود.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020طراحی لوگو فونت خاص

9 – لوگو های سه بعدی و ایزومتریک :

معمولا با به تصویر کشیدن یک جسم سه بعدی روی یک سطح دوبعدی ایجاد می شود که مزیت اصلی آن ها ایجاد عمق می باشد. این روش همراه با روش های دیگر می تواند خالق لوگو های بی نظیری باشد.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020طراحی لوگو 3 بعدی

10 – لوگو های اشکال نیمه شفاف :

امروزه استفاده از عناصر نیمه شفاف بسیار مرسوم می باشد. این سبک از مدرن ترین روش های طراحی لوگو است. این لوگو ها انتقال دهنده پیام شفافیت و اعتماد سازی هستند.

برترین ترندهای طراحی لوگو سال 2020https://www.adobe.com/products/photoshop.html

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نحوه آپلود فایل های حجیم در ASP.NET MVC
نوشتهٔ بعدی
هدایت کاربر به صفحه خاص بعد از ورود در ASP.NET MVC

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست